Tez yazdırma akademik eğitim hayatındaki başarıyı büyük ölçüde etkileyen bir unsurdur. Bu nedenle tez öğrencilerinin bu süreci emin adımlarla tamamlaması gerekir. Bunun için tez yazdırma rehberini hazırladık. Öğrenciler gerekli alanlardaki mezuniyetlerini gerçekleştirmek istiyorsa yazdıkları tez jüriden geçer bir not almalıdır. Tezi uygun nitelikler taşımayan kişilere tezlerini tekrar düzenlemeleri için belirli bir süre verilir. Bu kişiler belirtilen süre sonrasında tezlerini jüriye sunmalıdır. Tez kabulünüz gerçekleşmez ise mezun olma şansınızı elinizden kaybedeceğiniz için bu sürece çok büyük bir önem vermelisiniz.

Eğitim yolculuğunun sonunda yazılan tez, kişilerin eğitim gördükleri süre boyunca öğrendikleri birçok bilgiyi ve deneyimi kapsar. Tez yazdırma rehberi burada size yardımcı olacaktır. Bu aşamada tez yazan kişiler birçok bilimsel araştırma yönteminden de destek alarak kurallara uygun bir şekilde tezini yazmalıdır. Bu tez yazdırma rehberi işinize yarayacaktır.

Parayla tez yazımı ihtiyaç duyan kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu hizmetten lisans ya da lisansüstü eğitim alan kişiler gönül rahatlığı ile yararlanabilir. Tez konusu kişiler için büyük bir önem taşıdığından bu hizmetin alanında uzman kişiler tarafından alınması gerekir. Kaliteli bir şekilde aldığınız hizmet öğrencilik hayatınızın başarısını büyük bir ölçüde etkiler. Bu hizmeti veren kişiler ilk olarak tez konusu hakkında detaylı bilgi ve fikir sahibi olmalıdır.

Sonrasında ise tezin içeriği hakkında çeşitli analizler yapılarak planlamaya başlanır. Basit bir planlama sonucunda yazılan tezin ana hatları oluşturulabilir. Bu noktada tez yazma hizmeti veren kişinin, hizmeti alan kişinin tez konusundaki amaçlarını iyi bir şekilde kavraması gerekir. Bu gelişmiş hizmetten yasal çerçeveler doğrultusunda yararlanmanız mümkün.

Para ile tez yazdırma avantajlı nitelikleri sayesinde birçok kişi tarafından sıklıkla tercih ediliyor demek doğru olur. Fiyat bilgisi almak isteyen kişilerin ilgili firma ve hizmet veren ile görüşme sağlaması gerekir. Görüşme sırasında tezin konusu, içeriği ve diğer tüm unsurları açık bir şekilde belirtmelisiniz. Beklentinizi iyi bir şekilde anlayan hizmet veren, sizin için en uygun ve doğru tezi bu sayede hazırlayabilir.

Tez Yazdırma Rehberi: Tez Yazdırma Sürecine Giriş

Tez yazmanın ilk aşaması konu seçiminden geçiyor. Konu seçimi ise bu noktada tüm tez süreçlerini büyük ölçüde etkiliyor. Eğer tez için konu araştırması yapıyorsanız ilk adım olarak ilgi ve bilgi alanınıza uygun bir unsur seçmelisiniz. Sonrasında ise seçilen konu daha sınırlı bir alana yayılarak daraltılmalıdır. Son halini alan konu üzerinde gerekli çalışmalara başlanabilir. Konu seçimi yapıldıktan sonra aynı zamanda düşündüğünüz konu üzerinde daha önce bir çalışma yapılıp yapılmadığına da bakmanız gerekir. Böylece kişiler özgün bir tez konusunu ön plana çıkararak kendine ait bir araştırma yapmalıdır.

Akademik tez yazımında giriş kısmında temel bilgiler vermelidir. Bu bölüm tezi okuyan kişiyi konuya hazırladığı için temel bilgilerin bulunmasında herhangi bir sakınca olmaz. Kişiler bu bölümü okurken konu hakkında genel bir şekilde fikir sahibi olabilir. Tezin gövde bölümü ise en fazla yer kaplayan unsurdur. Bu bölümde teze, sunulan konuya, araştırma yöntemlerine ve daha birçok unsura dair bilgi verilmesi önemlidir. Bu nedenle yazılan tezin gelişme bölümü son derece ayrıntılı olmalıdır. Sonuç bölümünde ise gelişme bölümünde anlatılan tüm detayların kısa bir genellemesinin yapılması uygun olabilir. Bu bölümün çok fazla kısa ya da çok fazla uzun olmaması gerekir. Sonuç bölümünde teze dair bulgular ve değerlendirmeler eksiksiz bir şekilde yer almalıdır.

Tez Yazdırma Ücretleri

Tez yazdırma ücretleri nasıl bir konu seçtiğinize, seçtiğiniz konunun kapsamına ve birçok farklı faktöre geri değişiklik göstermektedir. Bu noktada tez yazdırmak isteyen kişinin öğrencilik durumu da büyük bir önem taşır. Tez fiyatı belirleme aşamasında tezin kaç sayfa olduğuna, tezin hangi dilde yazılması gerektiğine ve belirtilen teslim süresine de dikkat edilir. Bu unsurlar her tez için farklı nitelikler taşıyacağından ücret bilgisi de buna bağlı olarak değişir. tez yazdırma rehberi hizmeti almak isteyen kişiler ayrıca bütçelerini de ön planda tutmalıdır. Akademik tez yazım hizmetleri bu etkenlere bağlı olarak verilir.

Tez yazma fiyatları birçok faktöre bağlı olarak belirlenir demek doğru olabilir. Bu süreç zor aşamalardan oluştuğu için birçok stratejik hamle gerektirir. Bu işi profesyonel şekilde yapan kişiler ise hangi stratejileri uygulaması gerektiğini bilerek çalışmalarını sürdürür. Belirlenen stratejiler doğrultusunda ilgili tez belirlenen süre içinde olması gereken şekilde tamamlanarak kişilere teslim edilir. Bu etkenlere bağlı olarak kaliteli ve faydalı hizmet veren bir firmadan danışmanlık almanız tavsiye edilir. Aksi halde teziniz başarılı olamaz ve eğitim hayatınızı riske atabilirsiniz.

Tez yazan firmalar verdikleri hizmetleri ve çeşitli iletişim bilgilerini internet sayfalarında paylaşır. Bu firma özelinde internet sitesini ziyaret ederek iletişim bilgileri aracılığı ile firmayla kolay bir şekilde irtibat kurabilirsiniz. Görüşme sırasında karşılıklı bir şekilde tarafların tüm istek ve beklentilerini birbiri ile paylaşması gerekir. İki taraf da anlaşma sağladıktan sonra tez yazma hizmeti ilgili kişi ya da kişiler tarafından kaliteli bir şekilde verilmeye başlanır. 

TEZ YAPTIRMA min

Tez Yazdırma İçin Profesyonel Destek

Akademik tez yazmak oldukça zorlu bir süreç olduğu için bu konuda alanında uzman kişilerden profesyonel bir destek alınmalıdır. Destek alan kişiler eğitim hayatlarını başarılı bir şekilde noktalama imkanına sahip olur. Aldığınız profesyonel destek sayesinde tezinizin tüm aşamaları kurallara uygun bir şekilde yazılır. Böylece tez sahipleri birçok kişi arasından kolaylıkla ön plana çıkabilir. Tercih ettiğiniz güvenilir bir tez yazım merkezi ve bu hizmeti veren kişiler sayesinde başarılı bir tez sahibi olabilirsiniz. 

Tez yazımı ihtiyaç duyan kişiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bu hizmetten lisans ya da lisansüstü eğitim alan kişiler gönül rahatlığı ile yararlanabilir. Tez konusu kişiler için büyük bir önem taşıdığından bu hizmetin alanında uzman kişiler tarafından alınması gerekir. Kaliteli bir şekilde aldığınız hizmet öğrencilik hayatınızın başarısını büyük bir ölçüde etkiler. Bu hizmeti veren kişiler ilk olarak tez konusu hakkında detaylı bilgi ve fikir sahibi olmalıdır.

Sonrasında ise tezin içeriği hakkında çeşitli analizler yapılarak planlamaya başlanır. Basit bir planlama sonucunda yazılan tezin ana hatları oluşturulabilir. Bu noktada tez yazma hizmeti veren kişinin, hizmeti alan kişinin tez konusundaki amaçlarını iyi bir şekilde kavraması gerekir. Bu gelişmiş hizmetten yasal çerçeveler doğrultusunda yararlanmanız mümkün.

Tez yazdırma rehberi avantajlı nitelikleri sayesinde birçok kişi tarafından sıklıkla tercih ediliyor demek doğru olur. Fiyat bilgisi almak isteyen kişilerin ilgili firma ve hizmet veren ile görüşme sağlaması gerekir. Görüşme sırasında tezin konusu, içeriği ve diğer tüm unsurları açık bir şekilde belirtmelisiniz. Beklentinizi iyi bir şekilde anlayan hizmet veren, sizin için en uygun ve doğru tezi bu sayede hazırlayabilir.

Tez Formatlama ve Düzenleme İpuçları

Tez yazdırma rehberi Tez yazma aşamasında kişilerden birtakım tez formatlama ve düzenleme şartları talep eder. Bu şartlara uyum sağlarsanız jüri tarafından geçerli bir şekilde onay alabilirsiniz. Yazılan tezlerde kişilerden Time News Roman yazı fontunu kullanmaları istenir ve bu yazı fontunun boyutu ise 12 olmalıdır. Bu boyut kuralı dipnot ve tablo kullanımında farklı özellikler gösterir. 

Düzenleme aşamasında ise tez yazan kişiler kullandığı her kelimenin doğru yazılıp yazılmadığına dikkat etmelidir. Aynı zamanda cümleler arasında da uygun bir anlam zinciri yer alması bu noktada oldukça önemli. Yazım kurallarına olan uygunluğun kontrolü için yazım denetimi seçeneğinin tercih edilmesi pratik bir nitelik taşıyabilir.

Plagiarism Önleme Yöntemleri

İntihal bir kişinin eserinde başka bir kişiye dair bilgileri herhangi bir kaynak belirtmeden kullanmasıdır. Tez yazdırma rehberinde bu konuya da değinilmesi önemlidir. Yazılarında intihal görünen kişilerin özgün bir çalışma sergilemediği oldukça bellidir. Yazılan tezlerin de özgün olması gerektiği için mutlaka intihal kontrolü yapılmalıdır. İntihal kontrolü yapmak doğru ve kuralına uygun bir tez yazmak için çok büyük bir önem taşıyor. 

Plagiarism önleme teknikleri denilince ilk olarak akla  bu doğrultuda hizmet veren programlar gelir. Yazılarınızda intihal olup olmadığını bu programlar ile pratik bir şekilde kontrol edebilirsiniz;

  • Turnitin
  • İthenticate
  • SmallSEOTools
  • DupliChecker
  • Plagium

Literatür Tarama Teknikleri

Tez yazdırma rehberinde önemli adımlardan biri de literatür taramasıdır. Literatür taraması yapmanın çeşitli teknikleri vardır. Bunun için tez yazacak olan kişinin öncesinde üzerinde araştırma yapacağı konuyu belirlemesi gerekir. Sonrasında yapılan tarama belirli bir plana oturtulmalı ve alt başlıklar altında sınıflandırılmalıdır. Literatür taramasında son aşama olarak yapılan tarama bir sonuca bağlanır.  Eğer tez içerisinde bir atıf yapılacaksa belirlenen atıf kurallarına uyulması gerekir. Tez içinde kaynaklara yapılan atıfların sırası yazarın adı ve soyadı, tez adı, yayımlanma bilgisi, üniversite adı, enstitü adı, şehir ve yıl şeklinde olmalıdır. Eğer bir kaynakça belirtilecekse de yazar adı, eser adı, yayın evi adı, eserin basıldığı şehir ve yıl şeklinde bir sıra izlenmelidir.

Tez danışmanlığı hizmetinden yararlanan kişiler için tüm bu aşamalar tez yazdırma rehberi kurallarına uygun bir şekilde yapılır.

Tez Savunma Teknikleri

Tez yazdırma rehberinde son olarak tez savunma tekniklerinin sunum aşamasında çok büyük bir önem taşıdığını söylemekte fayda var. Savunma öncesinde hazırlık yapmak istiyorsanız savunmanızı düzenli olarak prova almanız gerekir. Prova almak aynı zamanda gözden kaçan hataların fark edilmesine de yardımcı olduğu için önemlidir. Jüriler savunma sırasında kişilere genel itibariyle çeşitli sorular sorar. Yöneltilen bu sorular tez ve tezin konusu ile ilgili olur. Ayrıca bu sırada savunma yapan kişiye tezini hangi amaçla yazdığı da sorulur. Sorulara uygun cevaplar vermek isteyen kişiler ise yazdığı tezin amacını ve neden bu konuyu seçtiğini ilk olarak kendi bilmeli ve özümsemelidir. Tez danışmanlığı alarak tez savunma teknikleri hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Detaylı Talep Formu

7/24 Bizimle iletişime geçebilirsiniz

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı
Endüstriyel işletme projeleri için
Yüklemek için tıklayın veya dosyaları bu alana sürükleyin. En fazla 4 dosya yükleyebilirsiniz.
Uygun dosya formatları: .doc, .xls, .ppt, .pdf , .png, .gif, .jpg , .txt